W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym został zorganizowany szkolny konkurs wypieków pt. „Świąteczne piernikowe ciastka”. Konkurs był dedykowany uczniom technikum żywienia i usług gastronomicznych. I tym razem nasi uczniowie nie zawiedli.
Celem konkursu było inspirowanie uczniów do tworzenia i pieczenia świątecznych pierników, kształtowania kreatywności, poszerzanie własnych umiejętności technologicznych i cukierniczych , rozwijanie aktywnej twórczości i wyobraźni u młodych ludzi , a także kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia.
Komisja oceniająca wypieki postanowiła wszystkich uczestników docenić i wynagrodzić.
I miejsce Julia Ratajczak kl. 3 PŻ, II miejsce zajęły Aleksandra Bzdak i Wiktoria Solska kl. 3 TŻ oraz Martyna Parzuchowska kl. 2 PŻ, III miejsce zajęły uczennice kl. 1 PŻ Zuzanna Wechman i Dominika Pawlicka.

Gratuluję zwycięstwa i zapraszam do udziału w kolejnych konkursach.

Cz. W.

Po przerwie, spowodowanej pandemią, 18 grudnia 2021r. na deptaku w Witnicy, odbył się VII Jarmark Świąteczny zorganizowany przez Urząd Miasta i Gminy Witnica. Wśród licznie zgromadzonych wystawców, pojawili się przedstawiciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym, którzy na swoim stoisku sprzedawali stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez uczniów technikum architektury krajobrazu oraz częstowali ciastkami upieczonymi przez młodzież, uczącą się w technikum żywienia i usług gastronomicznych. Nad pracami uczniów czuwały nauczycielki kształcenia zawodowego panie Wioletta Czerwińska, Kinga Janczylik, Anna Jońca oraz Iwona Westfalewska.

Mieszkańcy Witnicy w trakcie zakupów świątecznych ozdób, potraw i ciast mieli możliwość wysłuchać występów dzieci z Akademii Dźwięku oraz chórów z terenu gminy Witnica.

R.W.

Lubuski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Kalsku po raz szesnasty zorganizował Olimpiadę Wiedzy o BHP i Rolnictwie. Celem zmagań jest upowszechnienie problematyki w zakresie bezpieczeństwa pracy w gospodarstwie rolnym oraz poszerzenie wiedzy i wprowadzenie nowych rozwiązań technologicznych w rolnictwie.

W tegorocznej edycji olimpiady naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów technikum w zawodzie technik rolnik: Michał Muster, Jakub Szkolnicki, Szymon Tuszewski, Krystian Wroniak w kategorii uczniowie oraz Kacper Mazur jako przedstawiciel rolników województwa lubuskiego.

Tegoroczna rywalizacja odbyła się 10 grudnia 2021r. w siedzibie LODR w Kalsku, brali w niej udział przedstawiciele trzech szkól rolniczych oraz rolnicy z terenu naszego województwa. Uczestnicy olimpiady mieli do rozwiązania test składający się z 30 pytań z zakresu bhp i wiedzy o rolnictwie. Etap pisemny nie wyłonił zwycięzców, potrzebna była dogrywka. Pytania dodatkowe miały rozstrzygnąć zajęcie II i III miejsca w kategorii uczniów oraz I i II wśród rolników. Do dogrywki stanęli nasi uczniowie Jakub Szkolnicki i Kacper Mazur, obaj okazali się lepsi od swoich rywali.

Udział uczniów Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym zakończył się dużym sukcesem, Jakub Szkolnicki zajął II miejsce, Michał Muster VI wśród uczniów szkół rolniczych, zaś Kacper Mazur I miejsce w kategorii rolnik. Laureaci olimpiady otrzymali cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów.

Gratulujemy rozległej wiedzy oraz życzymy dalszych sukcesów naukowych i zawodowych.

R.W.

W ostatnim tygodniu nauki stacjonarnej uczniowie podczas zajęć praktycznych wykonywali dekoracje świąteczne. Będziemy mogli je zobaczyć na tegorocznym Jarmarku Bożonarodzeniowym w Witnicy.