Rozrywka, ciekawe filmy i seriale, a także wciągające programy sportowe i lifestylowe - to główne propozycje przygotowane przez Telewizję Polską. W ramach emitowanego codziennie cyklu dynamicznych,
20-minutowych programów edukacyjnych każdy znajdzie coś dla siebie - miłośnicy piłki nożnej, tańca czy też młody koneser sztuki.
Propozycje te z powodzeniem zaangażują całe rodziny do wspólnego i niezwykle interesującego spędzania czasu!

Więcej informacji

AKCJA „FERIE BEZ NUDY”

Wspólnie z nami pomysły na to, aby nie nudzić się w czasie ferii przygotowała także Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej. „Ferie bez nudy" to zbiór ciekawych propozycji działań udostępnionych w interaktywnej formie na specjalnej platformie internetowej. Wśród nich mnóstwo interesujących eksperymentów, ćwiczenia gimnastyczne, gry, quizy oraz wiele innych aktywności, które rozbudzą kreatywność każdego ucznia! Już wkrótce przedstawimy szczegóły tej propozycji.

Na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki pojawiła się specjalna zakładka dotycząca ferii. Będziemy w niej sukcesywnie zamieszczać propozycje na ferie. Informacje na ten temat znajdą się również na naszych profilach w mediach społecznościowych.

Uczniowie Technikum im. Dezyderego Chłapowskiego w Kamieniu Małym licznie zaangażowali się w przeprowadzenie kolejnej edycji akcji MEN „Razem na święta”. Pandemia zamknęła młodzież w domach, ale nie pozbawiła jej dobrych serc, otwartych na potrzeby innych ludzi i opuszczonych zwierząt.

Uczestnicy akcji, jak mogli, pomagali potrzebującym w swojej najbliższej okolicy, zrobili paczki, zakupy, poczęstowali przepysznymi wypiekami, dostarczyli samotnym sąsiadom własnoręcznie wykonane kartki z świątecznymi życzeniami. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością w pomaganiu potrzebującym. Kilka uczennic z klasy 3 ŻW zebrało karmę, koce i zabawki i dostarczyło je do schroniska dla zwierząt w Witnicy. Uczestnicy akcji swoje działania udokumentowali zdjęciami i krótkimi filmikami.

Dziękujemy za podjęte inicjatywy a przede wszystkim za otwartość i wrażliwość na potrzeby innych ludzi, często starszych i bardzo samotnych.

Poniżej publikujemy zdjęcia i komentarze nadesłane przez uczniów naszej szkoły.

„Samodzielnie wykonałam paczkę na święta (produkty spożywcze, słodycze i chemia). Pomogłam bezinteresownie potrzebującej rodzinie z bliskiej okolicy. Cieszę się, że mogłam pomóc i zobaczyć uśmiech na czyjeś twarzy. To cudowne uczucie, polecam i zachęcam innych. Miły gest potrafi cieszyć a dla potrzebujących okazuje się wielką pomocą” (Wiktoria, 2RŻ)”.

„Przyłączam się do akcji świątecznej MEN, dlatego zaprojektowałam i wydrukowałam kartki świąteczne, które jutro przekażę sąsiadom”. Dzisiaj je pakuję , jutro rozniosę oraz wyślę krótki filmik z akcji. Zgodnie z obietnicą dzisiaj rozniosłam koperty z kartkami świątecznymi i osobiście złożyłam sąsiadom życzenia. (Dominika 2 RŻ)”.

„W zeszłym tygodniu pomogłam starszej Pani, która sama mieszka w mojej wiosce. Bardzo była zadowolona z mojej wizyty. Napaliłam jej w piecu i przyniosłam jej ubrania. Obiecałam, że przyjdę do niej na święta. Postanowiłam, że będę ją odwiedzać częściej nie tylko z okazji świąt. (Wiktoria 2RŻ)”.

„Pomogłam mojemu starszemu, schorowanemu sąsiadowi. Chciałam zrobić coś miłego dla niego, więc upiekłam placek z owocami i czekoladą, kupiłam pomarańcze i zaniosłam starszemu panu. Sąsiad bardzo się ucieszył z mojej wizyty i prezentów, obiecałam mu, że jeszcze do niego przyjdę. W trakcie kolejnej wizyty wręczyłam mu pierniczki i kartkę świąteczną z życzeniami. Razem z rodzicami zaprosiliśmy go do nas na święta, postanowiłam, że w wolnych chwilach będę zaglądać do niego. (Ola 2RŻ)”

R.W.

GALERIA

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym został zorganizowany szkolny konkurs pt. : „Najładniejsze bożonarodzeniowe ciasto”. W konkursie udział wzięło 11 uczniów technikum żywienia i usług gastronomicznych. Celem tego konkursu była możliwość sprawdzenia swoich umiejętności cukierniczych a także zdrowa rywalizacja między klasowa. To także doskonała okazja poczucia atmosfery zbliżających się świat Bożego Narodzenia. Po obejrzeniu zaprezentowanych fotografii z ciastami konkursowymi jury przyznało:

Wyróżnienia dla Julii Kopanieckiej kl. 2 Ż i Katarzynie Rykaluk kl. 1 PŻ.
I miejsce uczennicy Julii Ratajczak kl. 2 PŻ,
II miejsce uczennicy Natalii Krajewskiej kl. 4 TŻ,
III miejsce uczennicy Aleksandrze Adamcewicz kl. 3 TŻ .
Dziękuję za udział w konkursie i do zobaczenia za rok.

Julia Ratajczak 2 PŻ

Natalia Krajewska IV Ż

Aleksandra Adamcewicz III Ż