Uczennice z klas I, III, IV kształcące się na kierunku technik architektury krajobrazu w tym roku szkolnym biorą udział w projekcie „Tradycyjny sad”. Jest to ogólnopolski projekt edukacyjny organizowany przez Fundację Banku Ochrony Środowiska z myślą o zachowaniu różnorodności biologicznej Polski i zdrowiu społeczeństwa. Projekt polega na poznaniu sadowniczego dziedzictwa polskich ziem i restytucji starych odmian drzew w formie szkolnego mini sadu. Na chwilę obecną nasza grupa zadbała o pielęgnację sadu, wyznaczenie terenu, w którym wykonamy nasadzenia  nowych gatunków drzew oraz bielenie wapnem drzewek istniejących już u nas w sadzie.
Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie internetowej pod linkiem: https://tradycyjnysad.pl/
Zapraszamy serdecznie do udziału w bezpłatnej Konferencji, która odbędzie się w naszej szkole.
Rejestracja uczestników oraz szczegóły wydarzenia dostępne w linku poniżej:
Po podsumowaniu szkolnych zawodów biegowych Pamięci Żołnierzy Wyklętych, przyszła kolej na ogólnopolski Bieg Tropem Wilczym.
Zawody w Polsce organizowane były już po raz jedenasty, natomiast w Gorzowie Wielkopolskim była to dziewiąta edycja.
Od początku organizacji zawodów w stolicy województwa lubuskiego są tam obecni przedstawiciela naszej szkoły.
Dziś w imprezie uczestniczyło pięcioro uczniów oraz dwójka nauczycieli.
Do pokonania było tradycyjnie 1963 m.
ziś w okolicach Parku Narodowego Ujście Warty zorganizowaliśmy zawody biegowe w ramach projektu Tropem Wilczym Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych, skierowanego do szkół podstawowych i ponadpodstawowych.
W 40-osobowej grupie uczestników poza uczniami znaleźli się również nauczyciele.
Mimo historycznego i głownie rekreacyjnego charakteru zawodów, na dystansie 1963 m toczyła się zacięta rywalizacja o pierwsze miejsca w kategorii dziewcząt, chłopców oraz nauczycieli.