- Szczegóły
- Odsłony: 190

- Szczegóły
- Odsłony: 258
W środę 17 września 2025 roku obchodziliśmy 86 rocznicę agresji sowieckiej na Polskę i Światowy Dzień Sybiraka. 17 września 2025 roku Pan Dyrektor Emil Zapisek, przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego Iga Kawka, poczet sztandarowy szkoły w składzie: Aleksandra Granos, Natalia Pulkowska i Kornel Stojanowski oraz harcerze z naszej szkoły: Tymoteusz Ziołański i Lucjan Ziołański uczestniczyli w kostrzyńskich obchodach z okazji Dnia Sybiraka. Uroczystości z udziałem Sybiraków odbyły się na cmentarzu komunalnym pod Pomnikiem Ofiar Terroru Stalinowskiego w Kostrzynie nad Odrą. Składając kwiaty oddaliśmy hołd i uczciliśmy pamięć ofiar „Golgoty Wschodu”. Pokazaliśmy swoje wsparcie, uczciliśmy pamięć ludzi, którzy poświęcili własne życia za Ojczyznę.
Pamiętajmy o słowach Adama Mickiewicza: „Jeśli zapomnę o Nich, Ty, Boże na Niebie, Zapomnij o mnie!”.
- Szczegóły
- Odsłony: 192
16 września 2025 r. uczniowie klasy IV technikum Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym uczestniczyli w Targach Edukacji i Pracy w Dębnie, których organizatorem była Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie - oddział w Dębnie. Wydarzenie łączyło świat biznesu, edukacji i rzemiosła. Podczas Targów prezentowały się szkoły o profilu ogólnym i ukierunkowanym zawodowa. Oferta skierowana była do uczniów kończących edukację w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Odbyła się także prezentacja lokalnych firm , instytucji i służb mundurowych. Dzięki udziałowi w wydarzeniu nasza młodzież promowała szkołę w środowisku lokalnym.
Cz. W.
- Szczegóły
- Odsłony: 250
W dniu 07 września 2025 r. uczniowie oraz nauczyciele Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym wzięli udział w uroczystościach dożynkowych zorganizowanych przez społeczność sołecką. Obchody rozpoczęły się uroczystą mszą świętą dziękczynną w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kamieniu Małym, podczas której dziękowano za tegoroczne plony i modlono się o pomyślność dla rolników i całej lokalnej społeczności.
Szkoła aktywnie włączyła się w przygotowania do wydarzenia. Poczet sztandarowy Zespołu Szkół w Kamieniu Małym wraz z delegacją nauczycieli uczestniczył we mszy świętej. Obecność uczniów podkreśliła wagę tradycji i szacunku dla pracy rolników, a także integrację szkoły z lokalnym środowiskiem.
Po zakończeniu mszy, uczestnicy przemaszerowali na plac wiejski, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Szkoła przygotowała również stoisko promujące naszą szkołę.
Udział szkoły w dożynkach sołeckich to świetna okazja do integracji z lokalną społecznością, a także zaprezentowania dorobku uczniów i nauczycieli.
K. Przybyła
Strona 8 z 96



























