W związku z brakiem odwołań od rekrutacji dotyczącej projektu Kształcenie rolnicze – unikalne praktyki europejskie – edycja 2022 Erasmus+ wstępna lista zakwalifikowanych uczniów pozostaje listą ostateczną.
W związku z faktem, iż w zawodzie technik rolnik zgłosiły się tylko cztery osoby, Decyzją Dyrektora Szkoły, dwie pierwsze osoby z listy rezerwowej zostały zakwalifikowane do projektu.
W przypadku ewentualnych zmian lista będzie aktualizowana na bieżąco.
Technik Architektury Krajobrazu:
- Woźniak Natalia
- Ludka Maria
- Kościelska Klaudia
- Hącel Emilia
- Rykała Paulina
- Czyżewska Zuzanna
- Zawada Nikola
- Półtorak Milena
Technik Rolnik:
- Sobkowiak Olaf
- Burak Kornel
- Niemyt Norbert
- Antoszków Nikodem
Technik Weterynarii:
- Wieczorek Alicja
- Radkiewicz Nikodem
- Mużył Weronika
- Gwit Julia
- Majewska Natalia .
- Domańska Maja
- Wołoszyn Szymon
Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych:
- Marczak Agata
- Łapacz Hanna
- Parzuchowska Martyna
- Zarychta Maja
- Żmijak Jolanta
- Wójko Kinga
Lista rezerwowa:
- Orpel Weronika
- Gorzelna Małgorzata
- Sobalski Gracjan.
- Wesołowska Oliwia.
- Wesołowska Nikola
- Andres Karolina.
- Fronczak Zuzanna
- Sudaków Weronika
- Milka Estera
- Kaczor Mateusz
- Kadzińska Wiktoria
Szanowni Państwo,
Już wkrótce rozpoczynamy realizację kolejnego projektu międzynarodowego w ramach programu ERASMUS+. Przedsięwzięcie pod tytułem „Kształcenie rolnicze - unikalne praktyki Europejskie – EDYCJA 2022” o numerze 2022-1-PL01-KA121-VET-000056661 będzie realizowane już w maju tego roku.
Głównym celem projektu będzie podniesienie wiedzy oraz umiejętności zawodowych. Dzięki odbyciu dwutygodniowych praktyk zawodowych w międzynarodowych warunkach grupa 24 uczniów kształcących się w zawodach: technik rolnik, technik architektury krajobrazu, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik weterynarii, zapozna się z funkcjonowaniem przedsiębiorstw i gospodarstw rolnych za granicą, procedurami oraz narzędziami wykorzystywanymi przy wykonywaniu określonych obowiązków zawodowych. Przyczyni się to w znaczącym stopniu do zdobycia kompetencji, które mogą zostać wykorzystane w dalszej edukacji, czy znalezieniu pracy. Potwierdzeniem nabytych kompetencji będą certyfikaty, które świadczyć będą o wartości zawodowej uczestników projektu. Projekt przyczyni się również do zwiększenia kompetencji językowych, społecznych oraz kulturowych młodzieży. Dzięki realizacji działań przygotowawczych oraz samej mobilności uczniowie zwiększą swoje zdolności komunikowania się w języku angielskim. Celem projektu jest również zwiększenie świadomości kulturowej oraz społecznej, działania które zostaną zrealizowane pozwolą budować właściwe postawy społeczne, otwartość, tolerancję, odpowiedzialność a także pozwolą zaspakajać potrzebę poznawania świata i znajomości kultur europejskich. Projekt, aktywizować ma młodzież narażoną na wykluczenia społeczne z powodów ekonomicznych, geograficznych, społecznych czy osobowych. Udział w projekcie osób o zmniejszonych szansach zwiększy ich potencjał zawodowy i osobowy, ograniczając przy tym wpływ negatywnych czynników oraz ryzyko wcześniejszego porzucenia nauki. Celem projektu związanym z realizacją działań jest również zwiększenie potencjału zawodowego nauczycieli poprzez wymianę doświadczeń, obserwacje nowych metod dydaktycznych, zdobycie nowej wiedzy oraz doświadczeń związanych z kształceniem zawodowym, budowanie kompetencji z zakresu zarządzania projektami kadry administracyjnej, a także zwiększenie rozpoznawalności oraz prestiżu Szkoły, dzięki działaniom o charakterze międzynarodowym.
Wszystkie działania zrealizowane w ramach projektu mają przyczynić się do realizacji założonych potrzeb i celów. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na zaspokojenie zidentyfikowanych potrzeb, doskonalenie działań w rozpoznanych obszarach wymagających poprawy, a także osiągnięcie założonych celów wynikających z posiadanej przez szkołę akredytacji w sektorze kształcenie i szkolenia zawodowe.
Udział w przedsięwzięciu dla wszystkich zakwalifikowanych osób będzie bezpłatny, w ramach wsparcia szkoła zapewni:
- dwutygodniowy program praktyk zawodowych w greckich przedsiębiorstwach;
- zakwaterowanie wraz z pełnym wyżywieniem;
- transport do miejsca odbywania staży;
- atrakcyjny program kulturowy w czasie wolnym od pracy;
- opiekę mentorską;
- zajęcia przygotowawcze;
- certyfikaty potwierdzające nabyte kompetencje;
- ubezpieczenie;
Zapraszamy do śledzenia relacji. Wkrótce kolejne informacje oraz ogłoszenie zasad naboru do projektu.