Październik od wielu lat uznawany jest na całym świecie za „Miesiąc świadomości raka piersi”. W tym szczególnym okresie nasza szkoła podjęła działania i tematy związane z profilaktyką, diagnostyką oraz nowoczesnym leczeniem nowotworów piersi.

31 października 2023 r. Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Kamieniu Małym gościł Panie inspektor z Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Gorzowie Wielkopolskim, które przygotowały i poprowadziły spotkania warsztatowo- informacyjne, dla młodzieży klas II i III dotyczące profilaktyki raka piersi i raka prostaty. Podnoszenie świadomości wśród młodych ludzi ma ogromne znaczenie dla uratowania wielu istnień ludzkich. Walka z nowotworem nie zawsze przebiega według szybkiego szczęśliwego scenariusza : diagnoza – usunięcie guza – powrót do zdrowia. Zadbajmy o siebie i swoich bliskich. BADAJMY SIĘ regularnie i prowadźmy zdrowy styl życia.

                                                                                                                                Cz. W.