Uczniowie Technikum im. Dezyderego Chłapowskiego w Kamieniu Małym licznie zaangażowali się w przeprowadzenie kolejnej edycji akcji MEN „Razem na święta”. Pandemia zamknęła młodzież w domach, ale nie pozbawiła jej dobrych serc, otwartych na potrzeby innych ludzi i opuszczonych zwierząt.

Uczestnicy akcji, jak mogli, pomagali potrzebującym w swojej najbliższej okolicy, zrobili paczki, zakupy, poczęstowali przepysznymi wypiekami, dostarczyli samotnym sąsiadom własnoręcznie wykonane kartki z świątecznymi życzeniami. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością w pomaganiu potrzebującym. Kilka uczennic z klasy 3 ŻW zebrało karmę, koce i zabawki i dostarczyło je do schroniska dla zwierząt w Witnicy. Uczestnicy akcji swoje działania udokumentowali zdjęciami i krótkimi filmikami.

Dziękujemy za podjęte inicjatywy a przede wszystkim za otwartość i wrażliwość na potrzeby innych ludzi, często starszych i bardzo samotnych.

Poniżej publikujemy zdjęcia i komentarze nadesłane przez uczniów naszej szkoły.

„Samodzielnie wykonałam paczkę na święta (produkty spożywcze, słodycze i chemia). Pomogłam bezinteresownie potrzebującej rodzinie z bliskiej okolicy. Cieszę się, że mogłam pomóc i zobaczyć uśmiech na czyjeś twarzy. To cudowne uczucie, polecam i zachęcam innych. Miły gest potrafi cieszyć a dla potrzebujących okazuje się wielką pomocą” (Wiktoria, 2RŻ)”.

„Przyłączam się do akcji świątecznej MEN, dlatego zaprojektowałam i wydrukowałam kartki świąteczne, które jutro przekażę sąsiadom”. Dzisiaj je pakuję , jutro rozniosę oraz wyślę krótki filmik z akcji. Zgodnie z obietnicą dzisiaj rozniosłam koperty z kartkami świątecznymi i osobiście złożyłam sąsiadom życzenia. (Dominika 2 RŻ)”.

„W zeszłym tygodniu pomogłam starszej Pani, która sama mieszka w mojej wiosce. Bardzo była zadowolona z mojej wizyty. Napaliłam jej w piecu i przyniosłam jej ubrania. Obiecałam, że przyjdę do niej na święta. Postanowiłam, że będę ją odwiedzać częściej nie tylko z okazji świąt. (Wiktoria 2RŻ)”.

„Pomogłam mojemu starszemu, schorowanemu sąsiadowi. Chciałam zrobić coś miłego dla niego, więc upiekłam placek z owocami i czekoladą, kupiłam pomarańcze i zaniosłam starszemu panu. Sąsiad bardzo się ucieszył z mojej wizyty i prezentów, obiecałam mu, że jeszcze do niego przyjdę. W trakcie kolejnej wizyty wręczyłam mu pierniczki i kartkę świąteczną z życzeniami. Razem z rodzicami zaprosiliśmy go do nas na święta, postanowiłam, że w wolnych chwilach będę zaglądać do niego. (Ola 2RŻ)”

R.W.

GALERIA